10
Жовтень 2022року
диво-оркестр
етностиль

Оркестр в етностилі з бабусиного горища

Шумові інструменти — традиційний атрибут на музичних заняттях. Трикутники, маракаси, дзвіночки були в руках дітей не один раз. Здивуйте вихованців і запропонуйте пограти на незвичних, стародавніх предметах вжитку наших прабабусь. Вони додадуть ефектності та народного шарму як окремим мелодіям, так і вашим заходам із патріотичного виховання в цілому

Ольга Барабаш , музичний керівник закладу дошкільної освіти № 9, Луцьк

Перед тим як запропонувати дітям пограти на предметах старовини, ознайомте з їхнім первинним призначенням. Тут стануть у пригоді відповідні відео, фотографії тощо. Відтак дайте змогу дітям потримати предмети в руках, пофантазувати, в який спосіб на них можна видобути звуки. Коли ж діти вдосталь натішаться цим заняттям, покажіть свої способи гри. Добре гуртом охарактеризувати звуки, які виходять — дзвінкі, глухі, торохкотливі, ніжні чи тріскучі.

Про кожен інструмент оригінального етнооркестру я зняла коротеньке відео. Користуйтеся — вмикайте дітям під час заняття або надсилайте батькам для ознайомлення вдома.

Музичний супровід для гри на інструментах добираю сучасний, цікавий і водночас простий, чітко поділений на частини для того, щоб діти легко «вступали» зі своєю партією. Обираю улюблені народні, фольклорні мелодії та їх ремікси. Інколи додаю кілька тактів сучасної музики для переходу або ж «виходу» неочікуваного інструмента.

Нарізаю та склеюю обрані аудіоелементи онлайн — швидко, просто й безплатно в додатку 123apps.com.

Перчинки під час музикування додадуть притупування, вигукування та перешіптування. Оркестрантів ділю на підгрупи: дерев’яні ложки та молоточки, маракаси, деркачі, бубни. Вони по черзі демонструють звучання своїх партій під мелодію або ж «перегукування» звучання двох підгруп по черзі. Далі — вихід кульмінаційного інструмента в усій красі, наприклад рубелю, що демонструє свою партію-соло, а на коду всі інструменти звучать одночасно.

Наші оркестрові роботи надзвичайно прості в підготовці та не потребують численних і виснажливих репетицій. Ми з дітьми збираємось та отримуємо задоволення від того, що ми разом. Ми музикуємо, ми творимо, ми несемо радість та щастя в простір! Беремо участь у численних міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсах офлайн та онлайн у наймолодшій категорії, де маємо підтвердження універсальності нашої роботи у вигляді гран-прі та завойованих почесних перших місць.


Перегляньте відео

Тілесні ігрові вправи для занять із дітьми
№ 10, 2022
Гурткова робота: авторський кейс