4
Квітень 2024року
слово редактора

Равлик-Павлик проти ChatGPT

Світ, у якому відповідь на будь-яке запитання можна за лічені секунди отримати від віртуального співрозмовника, дивує технічним прогресом. Але не лише цим. Що більше поринаєш у давній фольклор, то більше пересвідчуєшся, наскільки «мудрим» є цей контент. Без блискавичного «вау ефекту», але з глибиною, яку нам ще осягати й осягати.

От, скажімо, народна гра «Ладки-Ладусі» або «Равле-Павле» — тексти різнитимуться від регіону побутування. Принцип такий: двоє плещуть у долоні одне одного та свої в певній комбінації. Що може бути простіше — алгоритм усі ми знаємо змалку! Однак у цю гру мудро вмонтовані й розвиток ритмічних здібностей, і вплив на нейропластичність мозку. Ба більше, нещодавно мені відкрилася ще одна корисна сховка: потенціал для психологічної діагностики гравців! Запросіть когось до гри та проаналізуйте силу та напір удару свого партнера, плавність рухів, темп, який він задає. Усе це характеризує особистість без слів. Користуйтеся лайфхаком, коли треба швидко ознайомитися з новою аудиторією.

Нині ми дедалі більше ізолюємося одне від одного, бо реальне спілкування витісняють гаджети. І тут знову пропонуємо рішення: не обмежуйте дітей спогляданням, максимально залучайте їх до процесу. Принцип доречний не лише під час вистави інтерактивного театру, а й у будь-якій діяльності на занятті. Дозвольте дітям мріяти та звучати, а як це зробити — дізнавайтеся на шпальтах журналу.

Як би не змінювався світ, а дошкілля тримається своїх традицій. Навіть у воєнний час, за умов окупації та перебування дітей у різних куточках країни та світу, педагоги планують проводити випускні свята, щоб подарувати дітям радість. Звісно, формат свята трансформується для тих, кому доведеться проводити його онлайн. Однак, сподіваємося, що заготовані нами приємні сюрпризи, як-от готові мультимедійні ігри, прикрасять будь-який сценарій. Навіть той, що розігруватимете наживо.

Час несеться шалено, але незмінно поруч залишається ваш помічник — улюблений журнал. Він завжди підкаже оригінальні ідеї, допоможе звільнити час, аби знайти можливість зупинитися й помилуватися красою довкола. Триває ще одна весна нашого життя — і цей момент ми не маємо права пропустити!

Бережіть себе і своє натхнення! Будьмо разом — на високій ноті!

З повагою
Тетяна Кулішко,
головний редактор

  • !
    Катерина ЗАВАЛКО  — завідувач кафедри  інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор пед. наук, доцент Олександр ЗЛОТНИК — ректор Київського  інституту музики ім. Р. М. Глієра,
    професор, народний артист України,
    композитор
    Тетяна КУЛІШКО — головний редактор
    журналу «Музичний керівник»
    Алла Мігай — телеведуча, казкарка,
    сценарист, композитор, поет,
    заслужений діяч мистецтв України
    Наталія Савінова —  шеф-редактор методичних видань Експертус Освіта Ірина Клименко — завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології, доцент кафедри історії української музики
    та музичної фольклористики НМАУ імені П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства
    Олена Половіна — завідувач кафедри дошкільної освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук, доцент Тетяна Строгаль — доцент кафедри теорії та історії музики факультету мистецтв НПУ імені М. П. Д рагоманова, психолог, музичний терапевт, канд. пед. наук
  • !
    Тетяна ВУСИК — музичний керівник,
    вихователь-методист дошкільного
    навчального закладу № 8
    «Барвінок», керівник методичного
    об’єднання музичних керівників
    м. Жмеринка, Вінницька обл.
    Ірина РОМАНЮК — методист
    науково-методичного центру
    управління освіти
    Миколаївської міської ради
    Світлана ФІР — президент Орф Шульверк Асоціації України, Чернігів
  • !

    Щомісячний спеціалізований журнал «Музичний керівник»
    Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України
    0 800 21 38 38
    oplatforma.com.ua

    Головний редактор, відповідальний за випуск 
    Тетяна Кулішко 
    [email protected]


    Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  

    Передрук матеріалів журналу «Музичний керівник», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу видавця. 

    Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції 

    © Цифрове видавництво Експертус, 2024 

Київ
2024

№ 4, 2024
Даруємо квітневі шпалери на робочий стіл