2
Лютий 2025року
слово редактора

Неочікуваний поворот

Розпочну не з музики. Свого часу американська вчена-антрополог Маргарет Мід (Margaret Mead) висунула цікаву версію, що є першою ознакою цивілізації. Для неї це не артефакти на кшталт глиняних горщиків із візерунками, а — людська стегнова кістка, яка зрослася після перелому. У давнину зламана нога означала неминучу загибель, бо хворий не міг здобувати їжу, рятуватися від хижаків тощо. Якщо ж кістка зрослася, значить хтось піклувався про нього: сховав у безпечному місці, ділився їжею, причому доволі довго, бо на одужання йшли місяці. Люди стали людьми, коли почали дбати одне про одного, — і це беззаперечно.

Ми потребуємо плече підтримки, і без нього складно встояти в буремні часи. Зараз, коли вас, любі читачі, «хитає» ще й від законодавчих нововведень, одягаємо свій супергеройський плащ і вчергове мчимо на допомогу. У цьому номері підготували:

  • роз’яснення експерта про болючі питання музкерівників у констексті нового Закону про дошкільну освіту;
  • звернення до органів влади на основі ваших відгуків.

Рухаємося далі: уже замовили консультації, коментарі посадовців з приводу багатьох нюансів, що вас турбують. Упевнені, що разом ми можемо звучати яскраво та потужно, і наш голос почують!

Водночас творчість ніхто не відміняв. Навіть коли ваші музи придрімали, порцію ідей отримаєте від колег. А тут і про онлайн-вистави, і про монтаж відео, і про педагогічні знахідки з-за кордону. Традиційним супроводом стануть також сценарії та пісні, що налаштують на весняний лад.

«Ми постійно стикаємося з блискучими можливостями і відкидаємо їх як нерозв’язні проблеми», — ще одна цікава думка Маргарет Мід. І вона по-особливому співзвучна реаліям творчого педагога, який щоразу має перевершити сам себе. Головне, не зупиняйтеся, щоб потім насолодитися плодами розкритих блискучих можливостей.

Будьмо разом — на високій ноті!

З повагою
Тетяна Кулішко,
головний редактор

  • !
    Катерина ЗАВАЛКО  — завідувач кафедри  інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор пед. наук, доцент Олександр ЗЛОТНИК — ректор Київського  інституту музики ім. Р. М. Глієра,професор, народний артист України, композитор
    Алла Мігай — телеведуча, казкарка,сценарист, композитор, поет, заслужений діяч мистецтв України, Київ Тетяна Строгаль — доцент кафедри теорії та історії музики факультету мистецтв НПУ імені М. П. Д рагоманова, психолог, музичний терапевт, канд. пед. наук, Київ
    Олена Половіна — завідувач кафедри дошкільної освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук, доцент, Київ Тетяна КУЛІШКО — головний редактор журналу «Музичний керівник», Київ
  • !
    Інна Борисенко — музичний керівник закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 31 «Ягідка», вихователь-методист, член ГО «Орф Шульверк Асоціація України», керівник професійної спільноти музичних керівників, Суми Ірина РОМАНЮК — методист
    науково-методичного центру
    управління освіти Миколаївської міської ради
    Світлана ФІР — президент Орф Шульверк Асоціації України, Чернігів
  • !

    Щомісячний спеціалізований журнал «Музичний керівник»
    Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України
    0 800 21 38 38
    oplatforma.com.ua

    Головний редактор, відповідальний за випуск 
    Тетяна Кулішко 
    [email protected]


    Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  

    Передрук матеріалів журналу «Музичний керівник», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу видавця. 

    Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції 

    © Цифрове видавництво Експертус, 2025 

Київ
2025

№ 2, 2025
Заберіть свої лютневі шпалери