5
Травень 2025року
слово редактора

Як король на моркві грав

Вам доводилося чути, мовляв, що там тієї музики в дитсадку: гра на пищиках, плескання, притупування — та й по всьому. Несерйозно! Ми ж не втомлюємося доводити, що архіважливо монтувати музику в дитяче буття — і не лише у прямому сенсі, а й через тактильні, сенсорні, просторові відчуття тощо. Ця удавана простота не беззмістовна і допоможе бути всебічно розвиненим у майбутньому.

І от випадок, щоб довести це. Нещодавно на прийомі у Віндзорському замку для короля Чарльза зіграв Лондонський овочевий оркестр на моркві, гарбузі, ріпі та цукіні! Впізнаєте набір? До тематичних овочевих днів ви ще й не такі ансамблеві комбінації вигадували. Так от, незвичайний гурт зустріли оваціями, а сам монарх підіграв їм соло на моркві. Гадаємо, йому прийшлися б до смаку публікації нашого журналу.

А якщо серйозно, то глибоких тем, зокрема, й у цьому номері вдосталь. До прикладу — планування роботи на літній період, який вважають відпускним, хоча літо для творчості може стати «зарядною станцією». Про всі секрети дізнавайтеся в статті «Літо у ритмі музики: плануємо роботу в теплу пору року».

Зараз у дитячих садках не включають російську музику до репертуару. Відкриваємо нові імена українських авторів — у рубриці «слухання музики» дізнайтеся про яскравий фортепіанний цикл для дітей, присвячений самобутній яворівській забавці.

Ви застосовуєте ШІ та створюєте освітній контент, зокрема й музичний? Тоді візьміть до уваги шпаргалку «Пан або програв: переваги та недоліки музичних ШІ-генерацій». Ці підказки убережуть вас від професійних невдач.

І особлива морквинка, ой, родзинка, номеру — це сценарний калейдоскоп до свят, що стрімко наближаються: Свято вишиванки та День матері. Маєте 5 сценаріїв + 3 вітальні пісні!

Пам’ятайте, діапазон можливостей — безкрайній! Навіть якщо ваше оточення сумнівається в цьому…

P.S. А щоб і надалі отримувати корисні ресурси для професійної діяльності, не забудьте продовжити передплату журналу. Зателефонуйте за номером 0 800 21 20 12 (безплатно) або завітайте до інтернет-магазину.

З повагою
Тетяна Кулішко,
головний редактор

  • !
    Катерина ЗАВАЛКО  — завідувач кафедри  інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор пед. наук, доцент Олександр ЗЛОТНИК — ректор Київського  інституту музики ім. Р. М. Глієра,професор, народний артист України, композитор
    Алла Мігай — телеведуча, казкарка,сценарист, композитор, поет, заслужений діяч мистецтв України, Київ Тетяна Строгаль — доцент кафедри теорії та історії музики факультету мистецтв НПУ імені М. П. Д рагоманова, психолог, музичний терапевт, канд. пед. наук, Київ
    Олена Половіна — завідувач кафедри дошкільної освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук, доцент, Київ Тетяна КУЛІШКО — головний редактор журналу «Музичний керівник», Київ
  • !
    Інна Борисенко — музичний керівник закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 31 «Ягідка», вихователь-методист, член ГО «Орф Шульверк Асоціація України», керівник професійної спільноти музичних керівників, Суми Ірина РОМАНЮК — методист
    науково-методичного центру
    управління освіти Миколаївської міської ради
    Світлана ФІР — президент Орф Шульверк Асоціації України, Чернігів
  • !

    Щомісячний спеціалізований журнал «Музичний керівник»
    Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України
    0 800 21 38 38
    oplatforma.com.ua

    Головний редактор, відповідальний за випуск 
    Тетяна Кулішко 
    [email protected]


    Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  

    Передрук матеріалів журналу «Музичний керівник», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу видавця. 

    Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції 

    © Цифрове видавництво Експертус, 2025 

Київ
2025

№ 5, 2025
Визначення переможця конкурсу-гри «Лапки котика»