Новорічний ранок: що потрібно перевірити, щоб запобігти лиху
Новорічні ранки в дитсадку — це привід відчути ритм нормального життя, навіть у надскладні часи. Організовуєте свято — продумайте все до дрібниць: де встановити ялинку, якими новорічними іграшками її прикрасити, коли та як пригощати дітей смаколиками. При цьому не забувайте про безпеку. Розглянемо, на що потрібно звернути увагу
Ялинка
Ялинка — окраса новорічного свята. Зазвичай у дитсадках встановлюють штучні ялинки: щоб уберегти дітей від алергії, полегшити прибирання тощо. Зауважте: штучна ялинка повинна мати санітарно-епідеміологічний висновок МОЗ. Якщо ялинка має неприємний запах, не сподівайтеся на те, що він вивітриться, бо це означає, що у матеріалі наявні токсичні речовини.
Перевірте, чи встановили ялинку на стійкій основі так, щоб діти могли вільно пройти чи пробігти повз і не зачепити її та не перекинути. Упевніться, що не потрібно додатково зафіксувати. Подбайте, щоб ялинку встановили подалі від приладів опалення і меблів.
Прикраси та іграшки
Обирайте ялинкові прикраси ретельно та уважно, звертайте увагу на їх безпечність та якість.
Хімічний склад ялинкової прикраси неможливо визначити на око, проте є кілька ознак, які свідчать про понаднормовий вміст шкідливих речовин:
- неприємний запах — ялинкова прикраса має бути без запаху, навіть слабкого;
- неякісне покриття фарбою чи лаком — воно відшаровуватиметься й потраплятиме на руки та в рот дитини, а більшість фарб є токсичними.
У будь-якому випадку використовуйте ялинкові прикраси лише за призначенням. Не давайте дітям гратися ними.
Ідеальний варіант — саморобні прикраси та іграшки, власноруч виготовлені з паперу, з фетру або з тіста та розфарбовані безпечними фарбами. Стильний вигляд матимуть ялинкові «намиста» та банти з атласної стрічки чи паперу. І процес цікавий, і результати побачите: прикраси можуть виготовити вихователі разом із дітьми.
Гірлянди
Найліпше прикрашати ялинку світлодіодними гірляндами, адже вони пожежобезпечні, бо не містять елементів, що нагріваються. Гірлянди необхідно вішати так, щоб діти не змогли їх стягнути, щоб роздивитися. Для міцності гірлянд виробники використовують дріт, тож стежте, щоб діти під час веселощів не намотували його на шию. Це може спричинити задуху.
Зверніть увагу, чи надійно зафіксовані меблі, якщо закріплюєте на них гірлянди. Дитина може потягнути їх із цікавості й меблі можуть перекинутися й травмувати дитину.
Шнури подовжувачів і дроти потрібно сховати. Діти й дорослі ризикують через них перечепитися, а крім того, лампочки гірлянд або провід подовжувача — цікавий предмет для «досліджень» дітей, що також може призвести до ураження електричним струмом.
Не використовуйте для ілюмінації ялинки свічки та бенгальські вогні.
Смаколики
Пригостили на святі дітей смаколиками, стежте, щоб діти не бігали під час частування.
Цукерки та подарунки від благодійників віддавайте батькам або дітям лише в присутності батьків. Чому? Багато дітей страждають на харчову алергію або непереносимість певних продуктів з тяжкими наслідками, до яких належать: висипи на шкірі, алергічний кашель, чхання, набряк Квінке тощо. Може статися, що, поласувавши цукерками, дитині стане зле. А відповідальність у закладі за стан дитини та наслідки для її здоров’я лягає на педагога та керівництво закладу.
Хай новорічні свята принесуть вам лише приємні враження і в наступному році здоров’ю та життю дітей нічого не загрожує!
