1
Січень 2024року
слово редактора

Заберіть свої вітаміни

Ви знаєте, що на обід їсть крокодил? Якщо так, то не розчаруєте ровесника своїх вихованців — маленьке Слоненя з казки Редьярда Кіплінга! Своїми запитаннями воно змучило родичів, чим і зажило слави невгамовного чомучки. Так само й у дітей. Для них запитання, хай навіть дивні, — найпростіший і найшвидший спосіб пізнання. І в пошуку відповідей вони зазвичай звертаються до нас, дорослих, як до найнадійнішого джерела знань.

Наше завдання — виправдати цю довіру й дати дітям елементарні уявлення про навколишній світ, роз’яснити важливі процеси та взаємозв’язки в ньому. Наприклад, розповісти, що фантазувати — це круто! Світ належить винахідникам, а великі відкриття можливі лише тоді, коли вмієш відриватися від землі й літати хмаринками уяви. Так, можна розмовляти навіть із лісом, лікуватися звучанням свого голосу або дистанційними заняттями, й без слів розумітися з друзями! Усі чарівні техніки-підказки маєте в цьому числі журналу.

А ще світ прихильний до тих, хто не втрачає віру та рухається вперед, попри всі перепони. У 2024 році ми розпочинаємо цикл публікацій з досвіду воєнного життя педагогів, які змогли відродитися на новому місці роботи після переселення в Україні. Такі історії не залишать байдужими та надихнуть не відмовлятися від свого покликання навіть у найскладніших умовах життя.

Зима триває, а отже актуальними є і конспекти занять та логоритмічні ігри на зимову тематику, і сценарій вистави до Дня Соборності України, що відзначатимемо наприкінці січня. Але й про весняні свята вже майорить думка. Для особливо завбачливих педагогів публікуємо вже зараз розробки весняних проєктів та веселих ігор.

У новому році відроджуємо традицію публікувати орієнтовні циклограми роботи, що особливо стануть у пригоді молодим спеціалістам. У січні подали лютневу циклограму, далі продовжимо. Звіряйте з нею свій щоденний ритм, черпайте натхнення для власних втілень. Не відкладайте життя на потім, не хворійте на нестачу вітаміну М — музично-майстерного — приймайте ідеї регулярно, й будьмо разом — на високій ноті!

З повагою
Тетяна Кулішко,
головний редактор

  • !
    Катерина ЗАВАЛКО  — завідувач кафедри  інструментально-виконавської майстерності Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор пед. наук, доцент Олександр ЗЛОТНИК — ректор Київського  інституту музики ім. Р. М. Глієра,
    професор, народний артист України,
    композитор
    Тетяна КУЛІШКО — головний редактор
    журналу «Музичний керівник»
    Алла Мігай — телеведуча, казкарка,
    сценарист, композитор, поет,
    заслужений діяч мистецтв України
    Наталія Савінова —  шеф-редактор методичних видань Експертус Освіта Ірина Клименко — завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології, доцент кафедри історії української музики
    та музичної фольклористики НМАУ імені П. І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства
    Олена Половіна — завідувач кафедри дошкільної освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, канд. пед. наук, доцент Тетяна Строгаль — доцент кафедри теорії та історії музики факультету мистецтв НПУ імені М. П. Д рагоманова, психолог, музичний терапевт, канд. пед. наук
  • !
    Тетяна ВУСИК — музичний керівник,
    вихователь-методист дошкільного
    навчального закладу № 8
    «Барвінок», керівник методичного
    об’єднання музичних керівників
    м. Жмеринка, Вінницька обл.
    Ірина РОМАНЮК — методист
    науково-методичного центру
    управління освіти
    Миколаївської міської ради
    Світлана ФІР — президент Орф Шульверк Асоціації України, Чернігів
  • !

    Щомісячний спеціалізований журнал «Музичний керівник»
    Видається за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України
    0 800 21 38 38
    oplatforma.com.ua

    Головний редактор, відповідальний за випуск 
    Тетяна Кулішко 
    [email protected]


    Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора.  

    Передрук матеріалів журналу «Музичний керівник», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу видавця. 

    Журнал розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції 

    © Цифрове видавництво Експертус, 2024 

Київ
2024